Dedektif BürosuDedektif Bürosu

Dedektif bürosu, alanında uzmanlaşmış yeterli okul ve seminerlerden başarı ile belge alıp çıkmış olan ve bu hizmeti yapabilmesi için faaliyet belgesi bulunan dedektif veya dedektiflerin bir araya gelerek oluşturmuş oldukları yasal ve kanuni firmalara denir.Dedektif büroları profesyonel dedektiflerin bir araya getirildiği, özel hizmet verebilmek amacıyla kurulmuş olan ofislerdir. Dedektif büroları alanlarına ve çalışma sistemlerine, eleman sayılarına göre seçici olmak zorundadır. Dedektif bürolarında birçok farklı alanda uzmanlaşmış dedektifler bulunmaktadır. Dedektif büroları; aynı anda farklı farklı konu ve dava hakkında araştırma yapabilecek donanıma sahip olmak zorundadır. Yeterli eleman sayısı ve donanımı bulunmayan dedektif bürolarının hakkında araştırma yapmakta oldukları konular ile ilgili seçici olmalarının bir nedeni de; bu alanda önemli olan verimli ve doğru sonuçlar elde edebilmek olmasıdır. Dedektif bürolarında çalışmakta olan dedektiflerin eğitimli ve tecrübeli olmaları oldukça önemlidir. Gerektiği gibi tecrübeli olan dedektiflerin bir araya gelmiş olduğu dedektif büroları her zaman için yasalara ve kanunlara uygun olarak hizmet vermekte olan bürolardır. Dedektif bürolarında hizmet vermekte olan dedektiflerin ekip çalışması konusunda da tecrübeli olmaları, belirli bir çalışma prensiplerinin ve disiplinlerinin olması gerekmektedir. Dedektif bürolarında hizmet vermekte olan dedektiflerin %90’ı askeri veya polis kökenli olmakla beraber bu mesleğin getirilerinden ve gereksinimlerinden haberdar olan kişilerdir. Bu nedenle de; araştırmalarını ve her tür çalışmalarını oldukça başarılı bir şekilde sonuçlandırmaktadırlar.
Dedektif bürosu, hizmet olarak çeşitli çalışmalar yapabilmekte olup, konular ile alakalı daha detaylı bilgiyi hizmetlerimiz sayfasından da görebilirsiniz.Haricen yüz yüze yapılacak olan, danışman arkadaşlarımız ve avukatlar nezaretindeki görüşmelerde teknik bilgi ve kanunu yollar ile alakalı yasa bilgilerine erişmeniz de mümkündür.Bizi telefonla aradığınız zaman verdiğiniz talimatlar ve bilgiler doğrultusunda gerektikçe sizinle tekrar tekrar iletişime geçilmekte olup, konuyu çözüme ulaştıra kadar müşteri-gizlilik esası geçerli olmakla beraber üzerinde çalışılan konuyu her açıdan detaylıca araştırmakta olan resmi özel dedektifler, hukuka aykırı davranmamakta ve yapılan incelemelerde bilgi ve bulguya kesin olarak varmaktadırlar.Dedektif büroları; almış oldukları iş konusu ile ilgili gerektiği özeni gösteren, bu konuda sorumluluk alabilen, önceliğini müşterilerinin güvenliğini ve yaşam standartlarını riske atmamaya adamış olan dedektiflerin hizmet vermekte olduğu bürolardır. Dedektif bürolarında hizmet vermekte olan dedektiflerin öncelikle sonuç odaklı olması gerekmektedir. Doğru ve güvenilir olan bir dedektif bürosunun önceliği asla kar elde etmek olmamalıdır. Dedektif büroları bünyelerinde çalıştırdıkları uzmanların risk almaktan kaçınmayan, belli bir ciddiyete sahip olan insanlar olmasın dikkat etmek zorundadırlar. Dedektif büroları vermiş oldukları bütün hizmetlerini, sözleşmeli olarak vermek zorundadırlar. Dedektif bürolarında faaliyet göstermekte olan uzmanlar; gerçekleştirmekte oldukları hizmetleri ile ilgili bağlı bulundukları büroyu bilgilendirmek ve oluşabilecek durumlar ile ilgili dedektif bürosunu haberdar etmek zorundadırlar.
Dedektif büromuzda, yapılan hizmetler, sitemizde mevcuttur ve hizmetler müşteri gizlilik esasına dayanmaktadır. Müşteriyle yapılan anlaşmalarda fatura kesilip, sözleşme imzalanmaktadır. Aldatılma, hırsızlık, dolandırılma ve birçok kabahatin gün yüzüne somut veriler ile ortaya çıkması gerekmektedir. Dedektiflik toplumun mühendislik mekanizması gibi çalışmaktadır. Özel hayata yapılan her türlü saldırıya kayıtsız kalmayan özel dedektiflerimiz, mahkemeye sunulacak delillerin, takibi ve incelemesi yapılan kişinin özel hayatına da bir saldırı tarzında olmayacak araştırmalar yapmaktadır. Hukuki kurallara uyularak araştırmalar yürütülür. Hiçbir hukuka aykırı faaliyet gerçekleştirilmez.Dedektif büroları bir takım maddeleri esas almaktadır. Bünyelerinde birden fazla uzman dedektif bulunduran dedektif büroları ilk etapta 3963 no’lu yasa tasarısının maddelerini ve şartlarını esas almaktadırlar. 3963 no’lu yasa tasarısı 1994 yılında T.B.M.M. tarafından onay görmüş olup Cumhurbaşkanı tarafından veto yemiş ve görüşülmek üzere meclise geri gönderilmiş fakat o dönemki hükümet tarafından tekrardan görüşülmemiştir. Dedektif büroları bulundukları ülkenin ahlaki değerlerine de önem vermek hatta ülkemiz gibi ülkelerde bölge bölge değişen örf, adet ve ananeleri de önemseyerek, tanıyarak faaliyet göstermektedirler. Dedektif büroları bütün bunları hukuki değerleri de göz önünde bulundurarak, yasaların ve kanunların izin vermiş olduğu doğrultuda tanımaktadır. Dedektif büroları; açılma nedenleri sizlere daha güvenilir ve kaliteli bir hizmet verebilmek içindir. Dedektif büroları sayesinde almakta olduğunuz hizmet ile ilgili kiminle görüşmeniz gerektiğini bilecek, herhangi bir sorun yaşadığınızda karşınızdaki muhataplarınızdan emin olabilecek ve her zaman için sorunlarınızı çözümlemek adına hizmet vermekte olan profesyoneller olduğundan emin olabileceksiniz. Dedektif büroları; faaliyet göstermekte olan alanının en iyi dedektifleri ile çalışmakta olup, sahip oldukları hukuki donanımları sayesinde de sizlere hukuksal danışmanlık alanında da hizmet vermektedir. Hukuksal danışmanlık günümüz şartlarında ihtiyaç duyulabilen bir hizmettir. Her geçen artan olumsuzluklardan dolayı, gerek şirketler gerekse şahıslar hukuki konularda danışmanlık hizmeti almayı tercih etmektedir. Bu konuda hizmet almak her zaman için sizlerin avantajınadır çünkü hukuksal danışmanlık gibi oldukça ciddi bir hizmet sayesinde, herhangi bir hukuki yaptırım ile karşı karşıya kalmadan gerekli önlemleri alabilecek ya da karşılaşmış olduğunuz sorunlardan ne şekilde kurtulabileceğinize dair fikir sahibi olabileceksiniz. Kuruluşumuz bünyesinde dedektif büroları bulunmaktadır ve dedektif bürolarımızda hukuki konularda donanımlı uzmanlar faaliyet göstermektedir.

Geçmişten Günümüze Sherlock