Kayıp ŞahısKayıp Şahıs

Kayıp Şahıs   
Kayıp Şahıs

Kayıp Şahıs özel dedektiflik bürosu dedektiflerimiz tarafından verdiğiniz bilgiler ışığında hertürlü ayrıntıyı değerlendirerek özel dedektiflik büromuzda araştırma planı oluşturarak hukuki mercilerle iş birliği içerisinde sürdürülür.
Kayıp Şahıs,günümüzde insanların psikolojik durumları göz önüne alındığında, her türlü olasılığın mevcut olduğunu bilmekteyiz. Bununla beraber özel dedektiflik bürosu dedektiflerimiz araştırmalarını derinlemesine yapıp, kararlı bir şekilde yürüteceklerdir.
Kayıp Şahıs, geçmişten günümüze birçok vakayı çözen eğitimli özel dedektiflik bürosu dedektiflerimiz, sizlerinde mevcut problemlerini çözmek için hazırdır. Yapılan çalışmalar ve iş birliği ile özel dedektiflik büromuz tarafından kesin çözüm garanti edilmektedir.

KAYIP ÇOCUK VAKALARI

Kayıp Şahıs Türkiye’de her geçen gün gerçekleşen art niyetli olaylar nedeniyle sıkça karşılaştığımız taleplerden birisidir. Günümüzde her birey kendi özgürlüğünden sorumludur.
Kayıp Şahıs kapsamında fakat tuzağa düşürülen insanlar, yok yere haklarında sahtekarlık suçlaması yapılan insanlar, haksızlığa uğrayan tüm insanlar kendi özgürlükleri ve kişisel menfaatleri açısından zor durumlara düşürülmektedirler.
Kayıp Şahıs kapsamında bu endişe veren olaylardan bir tanesi de çocuk kaçırma veya kayıp çocuk vakalarıdır. Çeşitli sebeplerle gençlerimiz farklı yollara götürülecek şekilde akılları doldurulmakta ve bu gibi zararlı, tehlikeli olayların içerisine bir şekilde bulaşmaktadırlar.

KAYIP ŞAHIS ÖZEL DEDEKTİFLİK ÇALIŞMALARIMIZ

Kayıp Şahıs kapsamında kayıp olan şahıs için özel dedektiflik büromuzun yürüttüğü güçlü ve kapsamlı çalışmalar mevcuttur. Bu tarz olaylar için gerek emniyet teşkilatına gerekse diğer sivil toplum ve kamu kuruluşlarına çok yüksek bir baskı yapılmakta ve genelde ele yüze bulaştırıldıktan sonra hüsranla sonuçlanır. Fakat özel dedektiflik büroları sistematik ve yoğun olarak çalışarak kısa sürede çemberi daraltıp bu gibi işlerden kolayca sıyrılmaktadır.
Kayıp Şahıs kapsamında tabi şöyle ki, elbet her meslekte ve kuruluşta olduğu gibi özel dedektiflik hizmetinde de kaybolan çocuk, kayıp şahıs vakalarının büroya bildirim süresi ne kadar çok uzarsa o kadar çok uğraş gerektirir.
Kayıp Şahıs kapsamında zaman geçtikçe bakılması ve uğraşılması gereken işler de uzamakta, büyümektedir. 16 yıldır kayıp çocuk vakalarıyla birebir ilgilenen, gençlerimize sahip çıkmanın ve kötü yollara düşmesine engel olmanın bir yolu da bu gibi olaylara birebir ilgi ve sürekli takiple kesin sonuçlarla çözümlenen vakalar ortaya çıkaran özel dedektiflik büromuz, üzerine düşen görevi en iyi şekilde sonuçlamaktadır.

ÜLKEMİZDEKİ KAYIP ŞAHIS İSTATİSTİKLERİ

Kayıp Şahıs kapsamında 2014 ocak ayı itibariyle Türkiye’de 2 bin 245’i çocuk, 4 bin 171’i yetişkin toplam 6 bin 416 kişi kayıptır. Emniyet teşkilatının hazırladığı rapora göre bu sayılar gelen başvurulardan kaynaklanan sayımla ilgilidir.
Kayıp Şahıs kapsamında halen bildirilmemiş ve bildirilen fakat emniyete getirilmeyen kayıp şahıs vakaları mevcuttur.
Kayıp Şahıs kapsamında emniyet teşkilatının yapmış olduğu internet adresinden kaybolan kişilerle ilgili fotoğrafları, isimleri görebilir ve gereken durumlarda ihbar yapabilir, sizlerde bu vakaların azalmasına veya sonuçlanmasına bir nebze olsun yardım edebilirsiniz.

KAYIP ŞAHIS ÇALIŞMALARI

Kayıp Şahıs kapsamında çalışmaları emniyet teşkilatının yıl boyunca düzenli olarak yaptığı saha tarama için gönüllü ekiplerin oluşturulması faaliyeti gerek çok kısa sürmesi gerekse her durumda yapılamaması sebebiyle bu tarz vakalarında çok etkili bir yöntem değildir. İlanlar ve hatırlatmalarla daha fazla kayıp şahıs vakası çözülmüştür. Bu gibi durumlarda kurum veya kuruluşların birlikte hareket etmeleri önemlidir. Organize yapılan çalışmalar sonucu şahsın bulunmasında etkili hareket edilmiş olacaktır. Çevreyle en kısa sürede temas eden sosyal paylaşım sitelerinde verilen paylaşımlarla da bazen sonuca ulaşıldığı görülmüştür.
Kayıp Şahıs kapsamında bazen diyoruz çünkü bu gibi sitelerde yapılan paylaşımların çoğunluğunun sahtekarlık üzerine kurulu olduğunu biliyoruz. Şöyle ki, kişiler para kazanmak için bu fotoğrafları insanların sağ duyusuna yönelik merhamet duygularını kabartan yazılar ile süsleyip ne yazık ki sitelere yükleniyor.
Kayıp Şahıs kapsamında sivil toplum örgütlerinin yapmakta olduğu hali hazırda bazı kayıp şahıs çalışmaları vardır. Küçük bir Google taraması ile bu sitelerin hangileri olduğunu bulabilirsiniz.

KAYIP ŞAHIS OLAYINDA NEDEN ÖZEL DEDEKTİFLİK

Kayıp Şahıs ve özel dedektiflik konusunda vakalarda gerektiği kadar çalışma hali hazırda yapılıyor, olmasına rağmen halen sonuçlanmakta sıkıntılar çeken olaylar mevcuttur.
Kayıp Şahıs kapsamında bu gibi konularda sürekli takip ve ilgi gerektirdiği bilindiğine göre, özel dedektiflik bürolarının da bütün işinin bu olduğu bildiğimizde kayıp şahıs olaylarıyla ilgili neden özel dedektiflik büromuza başvurmalıyız sorusuna yeterli cevabın verildiğini düşünüyoruz.
Kayıp Şahıs kapsamında oysa çocukluk döneminde duyulan tek ihtiyaç sevgidir ve bu anne-babanın ortak davranışları sonucunda çocuğa verilir. Boşanma sürecinde çocuklara olabildiğince durumu açıklama, kiminle yaşamak istediğini ve düşüncesini sorma, aradaki tartışmalar olabildiğince çocuğa yansıtılmamaldır. Aksi taktirde çocuk ortada kalmış hissine kapılır ve hayatı boyunca bunun izlerini taşır.
Kayıp Şahıs kapsamında tabi ki bu kararı yine siz vereceksiniz ama gereken sorumluluğu en etkili bir biçimde üstlenen özel dedektiflik bürosu dedektiflerimiz, bu zamana kadar kayda geçen vaka çözümlerindeki başarılarımızda büyük pay sahibidir.

Geçmişten Günümüze Sherlock