Özel Dedektif BürolarıÖzel Dedektif Büroları

Özel dedektiflik bürosu, özel dedektifler tarafından, profesyonel araştırma çalışmaları yapılması amaçlanarak kurulan yasal ofislerdir. Günümüzde özel dedektiflik deyince akla artık birçok şey gelmektedir. Çünkü dünya üzerinde giderek yaygınlaşmakta olan ciddi bir meslektir.Özel dedektif büroları resmi olarak faaliyet göstermesi zorunlu olan, bünyesinde birden fazla özel dedektifin faaliyet göstermekte olduğu bürolardır. Özel dedektif büroları, bizimde firmamız bünyesinde bulunan bürolarımız mevcuttur ki; buralarda birbirinden profesyonel, eğitimli, özellikle dedektiflik eğitimi almış olan, bu alanda kendini geliştirmiş, tecrübeli, tecrübelerinden deneyim elde etmiş olan özel dedektiflerimiz hizmet vermektedir. Özel dedektif bürolarımızda faaliyet göstermekte olan, hatta resmi, olarak özel dedektif bürolarında faaliyet göstermekte olan uzmanların her biri farklı alanlarda deneyimli ve kendini geliştirmiş özel dedektifler olup, gerek duyulması halinde ekip olarak hizmet vermektedirler. Özel dedektiflerin kimi takip işlemleri konusunda uzmanlaşmışken, kimi de delil toplama, vip koruma ve benzeri.. alanlarda kendilerini geliştirmiştir.
Dedektifler dizilerde veya filmlerde sanıldığı üzere yapılan ve işlenen suçlara karşı bir koşuşturma, bir aksiyon peşinde değildir. Genelde suçu ispat etmek için, kötülüğü, sahteciliği, yasalara aykırı olan şeyleri bulgular ve delillerle ispatlayarak bilgi toplamak amacındadır. Dünya üzerinde, özellikle Amerika'da dedektiflik büroları polisiye teşkilatının içerisinde çalışmaktadır. Fakat Türkiye'de dedektiflik yasalarla henüz resmileştirilmediği için özel dedektiflik adı altında sertifikalı dedektiflerle meslek dalı haline gelmiştir. Özel dedektif büroları yasalara uygun olarak hizmet vermekte olan bürolar oldukları için bünyelerinde faaliyet gösteren özel dedektifler de yasaların ve kanunların izin vermiş olduğu doğrultuda çalışmak zorundadır ve yasaları, kanunları tanımakla yükümlüdürler. Özel dedektif bürolarında hizmet vermekte olan dedektifler ilgili resmi ve özel kurum ya da kuruluşlar tarafından tanınmakta olan, faaliyet gösterebilmeleri, bu mesleği icra edebilmeleri için zorunlu olan izin belgelerine ve faaliyet belgelerine sahip olan kişilerdir. Özel dedektif büroları ilgili resmi makamlar tarafından tanınan ve ilgili, bakanlıklar tarafından tanınan, kayıtları bulunan bürolar olmak zorundadırlar. Özel dedektif bürolarında faaliyet göstermekte olan kişi ya da kişiler genellikle polislik mesleğinden gelme, askeri kökenli veya hukuk alanlarından mezun olmuş kişilerdir. Gerek duyulması halinde kolluk kuvvetlerine de destek olmak amacı ile faaliyet göstermekte olan özel dedektif büroları, aynı zamanda da resmi merciler de özellikle de adli konularda yaşanmakta olan sorunların çözümlenmesi ile ilgili en doğru yolları izleyerek, en doğru çözüm yollarına gidecek olan, sonuç odaklı, hedefe yönelik planlı ve programlı faaliyetlerde bulunan ekiplerden oluşmaktadır. Kuruluşumuz Türkiye genelinde birden fazla özel dedektif bürosu bulunan, ülkemiz genelinde sizlere Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre ve özellikle ahlaki değerlerimize göre hizmet vermekte olan bir kuruluştur.
Özel dedektiflik büroları suça karşı savaşmaz, sadece yaşamın içerisinde olan yanlışları, hataları su üzerine çıkarıp hukuksal bir aşamaya zemin hazırlamaktır. Her vatandaşın adli mevkide, haksızlığını ispat etmek gibi bir hakkı bulunmaktadır. Fakat kişiler bunu yapabilmek için ne zamanları ne de durumları olabilmektedir. Aldatılan veya dolandırılan kısacası haksızlığa uğrayan kişi dedektiflik hizmetlerinden yararlanmak durumundadır. Özel dedektif büroları bünyelerinde faaliyet göstermekte olan uzmanların gerçekleştirmekte oldukları faaliyetlerden haberdar olmakla yükümlü olup, gerektiğinde onlara ekip olarak destek vermek durumundadırlar. Özel dedektif büroları; sizin için araştırmalar yapan, gerektiğinde hukuki yönlendirmelerde bulunan, sorunlarınızı çözümlemeye ve sizler için delil toplamaya yönelik kusursuz ve profesyonel çalışmalar yapan özel dedektiflerin faaliyet göstermekte oldukları bürolardır.
Özel dedektiflik büromuz Türkiye'nin her şehrinde hizmet vermekte olup fiyatlar ve delil ele geçirme süreleri şehirden şehire az da olsa fark etmektedir. Tüm özel dedektiflik hizmetlerimiz sonuç odaklı ve iş garantili olarak neticelendirilmektedir. Sonuç süresi farklılık gösterse de, sonuca ulaşmak konusunda kararlı tutum sergilenir.Özel dedektif büroları; birçok alanda sizler için gerçekleştirmekte oldukları çalışmalarını ve araştırmalarını yapıcı olmaya yönelik yerine getirmektedirler. Özel dedektif büroları bünyesinde faaliyet göstermekte olan uzmanlar; art niyetli veya birine zarar vermek amacı ile araştırma ya da çalışma yapılması istendiğinde, bu durumu kabul etmeyecektir. Özel dedektif büroları; her ne kadar yasalaşmamış olsa da, her ne kadar yayımlanmamış ve o dönemki Cumhurbaşkanı tarafından veto edilerek tekrardan görüşülmek üzere T.B.M.M.’ine geri gönderilmiş olsa ve tekrardan görüşülmese de, 3963 no’lu yasa tasarısının maddelerini esas almak ve bunlara bağlı kalmaları koşulunda, profesyonel olarak faaliyet göstermekte olduklarını belli ederler. Özel dedektif büroları; kuruluş olarak Türkiye genelinde özel dedektiflik hizmetini profesyonel olarak vermekteyiz. Özel dedektiflerimiz bürolarımıza bağlı olarak ve kurumsal bir firmanın çatısı altında hizmet vermekte olduklarının bilincinde olarak faaliyetlerini devam ettirmektedirler.

Geçmişten Günümüze Sherlock