Personel AraştırmasıPersonel Araştırması

Personel Araştırması
Personel Araştırması

Personel Araştırması, özellikle iş dünyasında kariyer yerine rakip firmaya bilgi taşıma niyetiyle bir firmanın bünyesine yetkili ve etkili bir pozisyona başvuran kişiler bulunmaktadır. Personel araştırması hizmeti bu gibi durumlarda bu kişinin ayrıntılı geçmişini analiz ederek sizlere ön bilgi sağlar.Personel araştırması; piyasada bulunan küçük veya büyük ölçekli firmalar mevcuttur ve bu firmaların her biri bünyelerinde çalışması için personel işe almaktadır. Yapılmakta olan personel araştırması sayesinde; firmalara iş başvurusunda bulunan kişiler ile ilgili detaylı bilgi sahibi olunması sağlanmaktadır.
Personel Araştırması, bu kişiler bahsi geçen firmayı büyük maddi zararlara uğratabilecek önemli bilgileri veya cihazları 3.kişilerle paylaşabilirler.Personel araştırması; bazen firmalar işe alım yapmaktadırlar ve bünyelerinde bulunan insan kaynakları departmanı bu konuda yetersiz kalabilir veya küçük ölçekli bir firma ise, insan kaynakları departmanı bulunmayabilir. Bu gibi durumlar söz konusu olduğunda; personel araştırması yapmakta olan uzmanlarımız sayesinde, iş başvurusunda bulunan kişilerin özgeçmişleri incelenir ve haklarında bilinmeyenlerde ortaya çıkartılarak, firma yetkililerine sunulur.
Personel Araştırması, bu kişiler hakkında profesyonellikleri, geçmişleri, hayati verileri, iş ahlakları ile ilgili kapsamlı bir araştırma yapılarak ilgili firma korunur ve şüpheler giderilir, güven içinde çalışmaları sağlanır.Personel araştırması; yapılan çalışmalar sadece iş başvuruları için değil, firmanızda çalışmakta olan veya işe yeni alınmış olan fakat sizde şüphe uyandıran personel hakkında da yapılmaktadır. Böylelikle kişilerin özgeçmişlerinde belirtmiş oldukları gibi yeterli olup olmadıkları ve hangi konularda fayda sağlayabilecekleri veya özgeçmişlerinde belirtmemiş oldukları herhangi bir olumsuz geçmişe sahip olup olmadıkları anlaşılmaktadır.

PERSONEL ARAŞTIRMASI DEDEKTİFLİK HİZMETİMİZ

Personel Araştırması çalışması, özel dedektiflik bürolarının gündemindeki önemli uğraşlardan birisidir. Tabi ki bu araştırmayı yapabilecek yetki sahibi ve iyi eğitimli bir özel dedektife ihtiyaç duyulmaktadır. Şirketiniz bünyesinde çalışmaya başlamış veya daha önceden çalışanlarınıza, ortaklarınıza dair önemli iş geçmişi ve öz geçmiş bilgileri size sunulmaktadır.Personel araştırması dedektiflik hizmetimiz; özel dedektiflerimiz tarafından gerçekleştirilmekte olan bir hizmettir. Personel araştırması dedektiflik hizmetimiz; özel dedektiflerimizin yapmış oldukları araştırmalar sonucunda gerek yeni iş başvurusunda bulunan personel adayları ile ilgili gerekse firmanız bünyesinde faaliyet göstermekte olan personeliniz ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır.
Personel Araştırması kapsamında nasıl birisiyle çalıştığınız veya nasıl birisini çalıştırdığınız konusunda detaylı bir fikre sahip olacaksınız.Personel araştırması dedektiflik hizmetimiz; firmanızda çalışmakta olan personel ile alakalı olarak fark etmiş olduğunuz fakat kesin olarak tespitte bulunamadığınız durumlar ile ilgili de gerçekleştirilmekte olan hizmetlerimiz, kim ya da kimler tarafından olumsuz tavırların sergilendiğini tespit etmeye ve sizlerin de bu konuda önlem almanızı sağlamaktadır.
Personel Araştırması kapsamında personel veya ortağınız tarafından size verilen bilgilerin doğru olup olmadığını, sabıka kaydı ne durumda olduğu ..vb gibi konularda size doğrularla, delillerle dönüş yapan özel dedektiflik büromuz, titiz çalışmalarla her türlü araştırmanın içerisinde kendine yer bulmaktadır.Personel araştırması dedektiflik hizmetimiz; yapılan araştırmalar sonucunda personel alımında büyük oranda verimlilik sağlanmakta ve iş yerinizde verimli olacağından emin olunan kişiler hakkında sizlere ayrıntılı olarak bilgi verilmektedir.

PERSONEL ARAŞTIRMASI NEDİR?

Personel Araştırması kapsamında iş dünyasında tamamen firmanın çıkarları ve şahsi çıkarlar ortada olduğu için, çalıştığınız ve bel bağladığınız personellerin kim oldukları, güven duyulacak kişi mi oldukları, önceki çalışma hayatında nelerle karşılaştıkları hakkında detaylı ve somut verilerle bu kişilerin araştırılması iş dünyasında daha fazla risk almamak için önemlidir.Personel araştırması nedir? Personel araştırması işe alınması düşünülen kişiler hakkında yapılmakta olan ve özgeçmişlerinde bulunmayan bir takım bilgilere ulaşılmasını sağlayan araştırmadır.Personel araştırması nedir? Personel araştırması, iş yerinizde çalışmakta olan personel hakkında yapılan ve kimlerin verimli ya da verimsiz olduğunu tespit etmeye yarayan veya iş yerinde gerçekleşen bir takım olumsuzlukların ki tarafından yaşatıldığının kaynağına ulaşılmasını sağlayan araştırmadır.
Personel Araştırması kapsamında şirketinizde bir casus olabilir ve rakip firmalarla bağlantılı çalışarak bütün çalışmalarınızın baltalanmasına neden olabilir.Personel araştırması nedir? Genel olarak iş yerinde sergilenmekte olan tavırların incelenmesi ve denetlenmesi amacıyla yapılmakta olan araştırmaya personel araştırması denir.

PERSONEL ARAŞTIRMASI NASIL YAPILIR

Personel Araştırması için ilk aşama araştırılacak kişinin fotoğrafı veya ismi, soy ismi ..vb gibi bilgilerinden herhangi birisinin bilinmesi gerekmektedir.Personel araştırması nasıl yapılır? Uzmanlarımız tarafından iş yerinizde bir takım departmanlarda faaliyet gösterilerek yapılmaktadır.Personel araştırması nasıl yapılır? Alanında uzman özel dedektiflerimiz tarafından yapılmakta olan araştırmalar kapsamında iş yerinizde bulunan personel ile ilgili gerek teknik gerekse fiziki takip işlemleri yapılmakta ve sağlıklı olarak elde edilen tespitler sonucunda sizlere raporlandırılmaktadır.
Personel Araştırması kapsamında veri tabanında detaylı araştırmalardan sonra kişinin eşgali bulunur. Sonra kişinin cv yaşam dökümü ve önemli bilgileri bulunur.Personel araştırması nasıl yapılır? Personel araştırması yapan özel dedektiflerimiz; iş yerinizde bulunan ve önemli olarak değerlendirilen, aynı zamanda da kilit nokta olarak adlandırmış olduğumuz bir takım yerlere kolay sonuç elde edebilmek amacıyla bir takım profesyonel cihazlar yerleştirerek kapsamlı olarak bilgi sahibi olunmasını sağlamaktadır.Personel araştırması nasıl yapılır? Özel dedektiflerimiz profesyonel yazılımlar ve programlar ile bir takım tespitler yapmaktadır.
Personel Araştırması kapsamında bütün bunlar elde edildikten sonra kişiyle ilgili bilgiler şirkete veya şahıslara gönderilir.

PERSONEL ARAŞTIRMASINDA BAZ ALINAN UNSURLAR

Personel Araştırması çalışmasıyla araştırılacak kişinin gerçekten bir personel olup olmadığının araştırma kapsamında tutulması, bu hizmet türü için titiz bir çalışma sürdürmenin ilk koşuludur.Personel araştırmasında baz alınan unsurlar; öncelikle kişilerin belirtmiş olduklarının aksine herhangi bir sabıka kayıtlarının bulunup bulunmadığına bakılmaktadır.Personel araştırmasında baz alınan unsurlar; uzmanlarımız personelin özgeçmişini inceleyerek hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olur ve kişilerin belirtmiş oldukları gibi bir özgeçmişe sahip olup olmadıklarından emin olmak için bir takım araştırmalar yaparlar.
Personel Araştırması sonrasında yapılan araştırmalar neticesinde elde edilen bilgilerin araştırılan kişiye zarar verebilmesi söz konusu olduğunda sözleşme imzalanarak bilgilerin dışarı sızdırılması durumunda sözleşmede kararlaştırılan şartların uygulanması söz konusudur.Personel araştırmasında baz alınan unsurlar; son olarak da uzmanlarımız kişilerin iş yerindeki verimliliklerini değerlendirerek bir araştırma yapmaktadır.
Personel Araştırması kapsamında dünya’da dedektiflik hizmetleri olarak kişiler üzerinde araştırmalar yapılırken yasalara aykırı davranılmamaktadır. Türkiye’de de güçlü kadrosuyla dedektiflik hizmeti veren büromuz, bu gibi durumların oluşmasına seçenek tanımamaktadır.

PERSONEL TAKİBİNDE ÖZEL DEDEKTİFLİK

Personel Araştırması kapsamında insanlar gerek sosyal konumları gerekse ticari ve iş hayatı olarak önemli mevkiye sahip olmakla birlikte çalıştığı kişileri merak etme hakkına sahiptir.Personel takibinde özel dedektiflik; bu anlamda özel dedektiflerimiz kapsamlı olarak geliştirilmiş olan bir takım ileri teknolojiye sahip yazılımlar ve programlar kullanarak personel takibini gerçekleştirmektedir.
Personel Araştırması kapsamında yasalara uyacak bir biçimde kimsenin haklarında ihlaller yapmadan hareket eden özel dedektiflik büromuz sözleşmelerle hem araştırılan kişiyi hem de araştıran kişiyi güvencesi altına almaktadır.Personel takibinde özel dedektiflik olarak düşünüldüğünde uzmanlarımızın personel takibi yapabilmek amacıyla kullanmakta oldukları profesyonel, ileri teknoloji ile geliştirilmiş bir takım cihazlar mevcuttur. Bu cihazlar personel takibi işlemlerinde büyük fayda sağlamakta ve kesin sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.
Personel Araştırması kapsamında aksi durumların oluşmaması için özenle çalışmalar yürütülmekte ve tespitlerin oldukça hızlı olması sağlanmaktadır. Özel dedektiflik büromuz personel takibinde özenle her türlü bilgi ve ispatı bularak, şahıslar veya kurumların zarar görmesini de engellemektedir.Personel takibinde özel dedektiflik; yapılan araştırmalar ve çalışmalar iş yerinizdeki verimliliği arttırmak ve denetleme yapabilmek amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Geçmişten Günümüze Sherlock