Türkiye'de DedektifTürkiye'de Dedektif

Özel dedektiflik, mesleği toplumda ilk olarak avrupai bir meslek olarak algılansada zamanla ülkemizde çeşitli birim ve bürolarda resmi olarak hizmet vermeye başlamışdır. T.B.M.M' de yasa taslağı dahi hazılanmış olup, şuan kanun haline gelmemiştir. Fakat sektörde bazı etik kurallar ve insanların hak hukuk durumları gözetilerek kurulan resmi şirketler mevcuttur. Türkiye’de dedektif olarak faaliyet gösterebilmek için; ülke sınırlı dahilinde tanınmakta olan yasaları ve kanunları iyi bilmek, yasaların ve kanunların gerektirdiği ve izin vermiş olduğu doğrultuda hizmet verebilmek gerekmektedir. Türkiye’de dedektif olarak hizmet vermekte olan kişi yada kişilerin bulunmuş oldukları ülkenin ahlaki değerlerine de saygı duyması ve ahlaki değerlerini de göz önünde bulundurarak hizmet vermesi doğru olanıdır. Türkiye’de dedektif; müşterilerini doğru yönde yönlendirmeyi, hakkında çalışma yapmış oldukları konu ile ilgili gerektiği gibi bilgilendirmeyi, gerektiğinde teknik, gerektiğinde ise fiziki takip yapabilmeyi ve bütün bunları yalnızca gerçeklere dayanan sonuçlar doğrultusunda gerçekleştirmeyi gerektirmektedir. Türkiye’de dedektif olarak faaliyet göstermesi için tercih etmiş olduğumuz ekip arkadaşlarımızın her biri, bu alanda deneyimli, tecrübeli ve eğitimli kişilerdir. Türkiye’de her konuda, her alanda ve ülke sınırları dahilinde her ilde sizler için gerekli olan çalışmaları yapmaktadırlar. Türkiye’de dedektif olarak faaliyet göstermekte olan uzmanlarımız ile irtibat kurarak ihtiyaç duymanız halinde çocuklarınız ile ilgili de çalışma yapmalarını ve ayrıntılı olarak araştırmalar yapmalarını isteyebilirsiniz. Örneğin; çocuklarınızın çevreleri ile ilgili şüphe içerisinde olduğunuz bir konu ya da kötü alışkanlıkları olduğuna dair bir düşünceniz varsa, bu konu da dedektiflerimiz gerçekleştirmekte oldukları hem teknik, hem sanal hem de fiziki takipler ile sizlere gerekli olan bilgileri sunmaktadır. Türkiye’de dedektif olarak faaliyet göstermekte olan uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen çalışmalar esnasında sizlere yapmış olduğunuz sözleşme gereği ve sözleşme şartlarında da belirtildiği gibi periyodik olarak bilgilendirme yapılacaktır.
Türkiye'de dedektif, mecraları genel itibari ile ticari ve ailevi konulara araştırma yapmak üzere görevlendirilmekte olup daha farklı konulardada çalışma yaptırma amaçlı görüşmeler firmalarla yapılmaktadır. Tüm çalışma kapsamında iki tarafında güven konusunda yeterli derecede tatmin olması ve işin sağlığı açısından tüm resmi yaptırımların eksiksiz tamamlanması gerekmektedir.Türkiye’de dedektif olarak faaliyet göstermekte olan uzmanlarımız sizler için gerçekleştirmekte oldukları çalışmalarına başlamadan önce, menfaatlerinizi koruyabilmeniz, haklarınızdan haberdar olabilmeniz ve nasıl bir hizmet alacağınızı netleştirebilmeniz açısından sizlerle bir sözleşme yapacaklardır. Türkiye’de dedektif olarak faaliyet göstermekte olan, bu mesleği yalnızca kar elde etmek ve haksız kazanç elde etmek amacıyla icra eden kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler dedektiflik alanında eğitimli olmayıp, ilgili dernek ve federasyonlardan alınması zorunlu olan izin belgelerini ve faaliyet belgelerini almayarak, bir takım araştırmalar yaptıklarını iddia ederek, yasa dışı bir şekilde faaliyetlerde bulunarak insanları dolandırmaktadırlar. Türkiye’de dedektif olarak faaliyet göstermekte olan kişiler mutlaka, izin belgesi sahibi olmak ve resmi olarak faaliyet göstermek zorundadır. Lütfen bu tarz resmi hizmet vermeyen kişilere itibar etmeyiniz.
Türkiye'de dedektif, özellikle büyük illerde bulunan bürolarda çalışmalarını sürdüren araştırma grupları, takdire şayan tespitlerde yapmakta olup toplumun refahı ve huzuru için çaba sarfetmektedirler. Çalışma alanları ve usulleri bakımdan özel bireye yönelik profesyonel yaklaşım ve tutum sergilendiği için sonuçlar daha başarılı ve hızlı olmaktadır. Sonuç odaklı çalışıldığı sürece araştırmalar her zaman sonuca yaklaştırır. Kesin çözüm için ise sabır ve kararlılık gerekir.Türkiye’de dedektif olarak faaliyet göstermekte olan uzmanlarımız sayesinde sadece yurtiçinde bulunan sorunlarınıza değil yurt dışında gerçekleşen sorunlarınıza da çözüm yolları bulabilirsiniz. Türkiye’de dedektif olarak faaliyet göstermekte olan uzmanlarımız sizlere yurt dışında bulunan bağlantıları sayesinde; ulaşmak istediğiniz bilgilere ulaşma imkanı sunmaktadır. Sizlere sunulan imkanlar arasında, sadece bilgi edinmek değil, delil toplamak, her tür belge ve dokümana ulaşmak hatta resmi makamlarda çözülemeyen sorunlarınızı da çözümlemek mevcuttur. Türkiye’de dedektif olarak faaliyet gösteren uzmanlarımız sizlere % 100 memnuniyet açısından ve beklentilerinize karşılık bulabilmeniz açısından gerekli olan profesyonel desteği sağlamaktadır. Türkiye’de dedektif olarak hizmetlerimizle sizlerin yüzünü güldüren uzmanlarımız mevcuttur. Kuruluşumuz ile irtibata geçmeniz yeterlidir.

Geçmişten Günümüze Sherlock